Válassz jó fogkefét!
Azt talán már senkinek sem kell elmondani, hogy az ápolt fogakhoz elengedhetetlen a rendszeres fogmosás: minimum napi 2x2 perc, de a legjobb minden étkezés után megejteni, ugyanis ez fogja megelőzni, hogy lepedék maradjon a fogon, amiben baktériumok telepszenek meg, amik káros folyamatokat indítanak el, és súlyos fogászati megbetegedéseket okoznak. Na de milyen fogkefét kell beszerezni? A fogorvosi ajánlás alapvetően két szempontot vesz figyelembe: a sörték keménysége és a fogkefe fejének a mérete. A sörte -a közvélekedéssel ellentétben- minél puhább, annál jobb, ugyanis a nagyon kemény sörte kárt tehet a fog külső rétegében. A fejet illetően pedig a kis méret a praktikus, hiszen így a fogkefe befér sok helyre, és lehetővé teszi, hogy minden felület megtisztuljon. Továbbá azt is érdemes megemlíteni, hogy fogorvosok javaslatai alapján 2-3 havonta kell a fogkefét lecserélni.
Használj fogselymet!
Nagyon sok embernek kimarad a fogápolási rutinjából a fogselyem, pedig nagyon hasznos kellék, ami segít abban, hogy a fogak valóban tiszták legyenek. Legyen akármilyen kicsi is a fogkefe feje, vannak helyek, ahova nem lehet beférni vele. Például a fogak köze elég nehezen elérhető, a fogselyem azonban segít abban, hogy ezekről a helyekről is eltávolításra kerüljön a lepedék.
Járj fogorvoshoz!
Igen, persze, hogy egy fogorvos ezt mondja, de nemcsak mondták, hanem meg is indokolták. Nagyon sok fogászati betegség az elején nem rendelkezik látványos, észrevehető tünetekkel, így csak akkor vesszük őket észre, ha már nyilalló a fájdalom, de ilyenkor már néha visszafordíthatatlan a baj. Éppen ezért javasolt évente fogászati kezelésen részt venni, és megelőzni, hogy a fogak elvesztésével járó megbetegedések kialakuljanak apróbb problémákból.