#1 Gondolkodj előre! Amit nem muszáj, ne koszolj össze
Függően attól hogy kisebb vagy nagyobb átalakításról van szó, esetleg csak egy festésről, nem feltétlen szükséges az egész házat összekoszolni. Ha például csak a konyhát újítjátok fel, akkor természetes, hogy a nappali is érintett lesz a kupiban, de a háló- és gyerekszobáknak nem szükséges! Ha teheted, előre gondolkodva próbáld megelőzni, hogy a mindenfelé szálló por oda is bejusson. Az ajtók alá tehettek például régi törülközőket, és ha lehet, ezeket a helyiségeket ne nagyon használjátok a munka folyamán elkerülve ezzel, hogy koszos cipővel összejárkáljátok az amúgy tiszta szobát.
#2 Ha kezdődik a takarítás: alakíts ki rá stratégiát!
A felújítás utáni nagytakarítás egyik legnagyobb hátránya, hogy sokszor azt sem tudjuk honnan kezdjünk neki, hiszen mindent ellep a ragadós, szálló por.
A kapkodás azonban nem vezet jóra! Ahogy az általános nagytakarításkor, itt is alapszabály, hogy belülről kifelé, felülről lefelé takarítunk. Sokan elfelejtik például a falak és a magasabb csövek leporolását, ami a munka végeztével képes tönkre tenni az egész erőfeszítést!
#3 Ne félj segítséget hívni!
Egy-egy nagyobb felújítás után a keletkezett kosz gyakran meghaladja az egyszeri ember képességeit. No nem azért, mert nem értenének hozzá, hanem mert az ilyen típusú kosz már speciális felszerelést igényel. Ha úgy látod, hogy nem boldogultok, érdemes lehet takarító céget felbérelni, akik kifejezetten a felújítás utáni nagytakarításra specializálódtak!
Kommentek
Még nincsnenk hozzászólások.