Dobd ki a fogkefédet!
Méghozzá akkor, amikor már olyannyira elhasználódott, hogy nem alkalmas arra, hogy fagoidat megtisztítsd vele. Ez olyan 2-3 hónapnyi használat után szokott bekövetkezni. Ekkor a sörték már nem hatékonyak a tisztításban, nem tudják a legmesszebb lévő felületeket is aprólékos megtisztítani, így könnyen lepedékes maradhat a fogad, ami kedvez sok-sok fogprobléma kialakulásának. Sőt mi több olyan baktériumok telepedhetnek meg rajta, amik szintén nagyon jó táptalajt biztosítanak a különböző fogbetegségeknek. Ezért mindig cseréld le a fogkefédet 2-3 havonta!
Étkezés után ne azonnal moss fogat!
Igen tudjuk, hogy mindenféle csatornán azt harsogják, hogy étkezések után az a legjobb, ha fogat mosunk, így az ételmaradék, lepedék eltávozik, és nem tudnak a baktériumok megtelepedni, de sokszor kimarad a mondat végéről, hogy ne azonnal! Nagyon sok ételnek magas a savtartalma, ezek pedig felpuhítják a fogzománcot, a fog legkülső rétegét. A puha fogzománcon pedig nagyon könnyedén meg lehet sérteni a fogkefével. mennyit kell várni? A fogorvosok a legnagyobb biztonság érdekében legalább 30 percet javasolnak, különösen magas savtartalommal rendelkező ételek és italok fogyasztása után.
Mindig menj el fogorvoshoz!
De hát miért, amikor minden fent leírtat betartasz, és tüneted sincs! Azért, mert nagyon sok fogászati probléma teljesen tünetmentes, viszont akár a fogak elvesztésével is járhat. Te gondoltad volna, hogy a felnőtt lakosság mintegy 95%-át érinti a fogszuvasodás, csak sokan nem tudnak róla, mert nem keresnek fel szakembert, és vesznek részt szűréseken rendszeresen, pedig így sok komolyabb fogászati betegség megelőzhető volna? Ha te is szeretnéd megelőzni, akkor kattints ide, minden fontos tudnivalót megtalálsz: fogszuvasodás kezelése.